***anime studio -1***

رسیدیم به درس اول نرم افزار چشمک، زمانیکه روی آیکون برنامه دوبار کلیک می کنید و برنامه باز میشه ، شما از منوی file یه پروژه جدید باز میکنید و با صفحه زیر روبرو میشید ، خوب حالا باید قسمتهای مختلف رو شناسایی کنیم . 

1.png

خوب همونطور که در شکل میبینید منوی اصلی(main menu) ، حالتهای انتخاب ابزار(tool option) ، جعبه ابزار(toolbar) که شامل بخشهای draw یا طراحی ، fill یا پرکردن یا همون رنگ آمیزی ،bone یا استخوان گذاری ،layer یا لایه ها ،camera  یا دوربین و work space  یا تنظیم فضای کاری هست ، میدان کاری (working area) در واقع بخشی است که شما آبجکت ها و انیمیت هایی که انجام دادید رو میبینید ، در این قسمت دو آیتمی که همیشه فعال هستند حتی اگر شما آبجکتی نساخته باشید 1. محور مختصاتی هست که در وسط صفحه قرار دارد ،2 .مستطیل بزرگ آبی رنگی است که محدوده محیط کاری را مشخص نموده است ،حالت(style)  که در سمت راست قرار دارد شامل تنظیمات رنگ و خط دور و افکت ها و ... هست ، قسمت لایه ها (layers) که شامل لایه های مختلف ما هست اگر با برنامه فتوشاپ کار کرده باشید خیلی راحت با لایه ها کار میکنید ولی من باز هم توضیح مفصل خواهم داد  ، قسمت نوار زمان (time line) در واقع بخشی است که شما زمان انیمیت و همین طور key frames آبجکت های انیمه شده خودتون رو کنترل می کنید ، بخش حالت و موقعیت (status bar) که توضیح کوتاهی از ابزاری که در حال استفاده از آن هستیم نمایش میدهد .(ترجمه فارسی بخشهای مختلف فقط برای آگاهی بودش در حین آموزش از اسامی ترجمه شده استفاده نمیشه )

IMPORT

نکته : فرمت عکس هایی که می تونیم در این نرم افزار import کنیم شامل : JPEG, BMP, Targa, GIF, and PNG .(ترجیحا png پیشنهاد میشه برای حفظ حالتtransparency ).

نکته :فرمت فیلم هایی که می تونیم در این نرم افزار import کنیم شامل :QuickTime , AVI .(فیلمهایی که از خود این برنامه export شدند هم به راحتی وارد می شوند)

نکته :فرمت فایلهای برداری که می تونیم در این نرم افزار import کنیم شامل :EPS و فایلهای برنامه ILLUSTRATOR 8 هست .

نکته : فرمت فایلهای صوتی که می تونیم در این نرم افزار import کنیم شامل :WAV, AIFF.

نکته :فرمت فایلهای سه بعدی (3D) که می تونیم در این نرم افزار import کنیم شامل : OBJ هست .(ترجیحا از برنامه های SHADE ,POSER )

EXPORT

نکته :فرمت فایلهای فیلم که می تونیم از این نرم افزار EXPORT کنیم شامل : QuickTime , AVI . (اگر وقت رندر گرفتن نتونستید از فرمت  QuickTime استفاده کنید علتش این هست که برنامه رو نصب نکردید ، پس از همین حالا نصب کنید که بعدا مشکلی پیش نیاد )

نکته : فرمت فایلهای فلش که می تونیم از این نرم افزار EXPORT کنیم شامل : SWF .

نکته : فرمت فایلهای عکسی که می تونیم از این نرم افزار EXPORT کنیم شامل :JPEG, BMP, PSD, Targa,  PNG.

نکته :بزرگترین سایزی که این برنامه توانایی EXPORT  اون رو داره 768 PIXEL  در 768 PIXEL با تعداد 3000 فریم هست .

تا درس بعدی با محیط این نرم افزار آشنا بشید و یه کاراکتر رو طراحی کنید تا روش بتونیم کار کنیم .یه کاراکتر ساده بدون جزئیات لباس و ... .

با انرژی باشید

/ 2 نظر / 13 بازدید
رضا

مثل همیشه عالی یاد میدین !

فرزاد

سلام نمی دونم چه جوری از شما تشکر کنم واقعا کارتون عالی هست